Ters Saatlerin Anlamı

Saatinize baktığınızda ters rakamlardan oluşarak denk gelen saatlere ters saatler denir. Buna göre de ters saatlerin anlamı hakkında birbirinden farklı yorumlar yapılabilir. Çünkü rakamlardan oluşan saatleri yorumlarken o rakamın verdiği anlam üzerinden çıkarılır. Yani bir rakamı yorumlarken o rakamın çeşitli görüşlere göre farklı anlamları ve yorumları vardır. Bir çoğu kişisel yorum olan ters saatlerin anlamı gerçekte hiçbir şey ifade etmemektedir. Buna rağmen saatlerin anlamı ve ne demek istediğini merak eden, önemseyen çok sayıda kişi vardır.

Ters Saatler

Ters saatler, birbirinin tersi şeklinde bir araya gelecek şekilde denk gelen saat biçimleridir. Örneğin saat 01.10 ters bir saattir. Aynı şekilde 12.21, 13.31, 14.41, 15.51 gibi saatler ters şekilde denk gelir ve yorumu ona göre yapılır. Aynı zamanda sadece dijital formatta ve 24 saat sistemine göre denk gelme ihtimaliniz vardır. Yani masa üstü saatinizde, bilgisayar, telefon gibi cihazlarda kullanılan ve denk gelebileceğiniz saat formatlarıdır.

Ters Saatlerin Anlamları

24 saatlik bir zaman dilimi içerisinde çok sayıda ters denkleşme olmaz. Bu nedenle bunlara denk gelmek çok daha nadir olacağı için buna anlam yükleyenler de çok fazladır. Hatta kimisi bunu bir şans olarak görürken, kimisi de kötü şans olarak yorumlamaktadır. Sizde ters saatlerin anlamları hakkında araştırma yapma gereği duyduğunuza göre sizde en az başkaları kadar merak ediyorsunuz. Peki siz pozitif düşünüp şanslı yorumlayanlardan mı yoksa kötü bir tesadüf olduğuna inanlardan mısınız?

Peki insanlar  neden bu tür yorumlamalara ihtiyaç duyarlar? Biraz bu sorunun cevabını aramaya çalışalım. Günümüzde astroloji, burçlar, fal ve tarot gibi şeyler yoğun ilgi gören konulardır. İnsan yapısı gereği meraklıdır. Zaten bir çok şeyin ortaya çıkması ihtiyaçlardan ve onları merak edip araştıranlardan çıkmıştır diyebiliriz. İnsanlar geleceğe dair bilgi edinmek isterler. Hatta ileri boyuta taşıyıp gelecek beklentilerini bunlara göre şekillendiren dahi var. Doğruluğu her ne kadar ispatlanmasa da yüksek tahmin gücü olanlar daha çok ilgi duyarlar.

Pozitif bilimsel araştırma olarak bunların gerçekliğine dair kesin ispatlanıp, kabul görmüş bilgiler yoktur. Yine de araştırıp öğrenmenin sınırı olmadığını düşünürsek bir sorun yok. Bu sebeple sizde merak ettiğiniz ters saatlerin anlamı hakkında araştırma yaptığınızda sadece yazanın kişisel yorumlarını okuduğunuzu bilmeniz gerekir. Umarız ters saatlerin anlamı hakkında araştırma yaparken çok daha fazla şeyi öğrenme fırsatı bulursunuz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir